úvod Dopravní značení Svislé a vodorovné dopravní značení

Svislé a vodorovné dopravní značení

Svislé dopravní značení:


Svislé dopravní značení je zobrazeno např. na tabulích či panelech a je umístěno nad úrovní komunikace. Na pozemních komunikacích se smí užívat jen značky uvedené ve vyhlášce č. 30/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů.

Značky dle jejich významu:
•    výstražné
•    upravující
•    zákazové
•    příkazové
•    informativní

Provádíme prodej a instalaci svislého dopravního značení, světelné signalizace i dopravních zrcadel.

Zajistíme vyřízení stanovení na DI, KÚ a projekční činnost.

 

Vodorovné dopravní značení:
 

Vodorovné dopravní značení je vyznačeno na pozemní komunikaci. Dle svého charakteru je provedeno příslušnou barvou. Rozlišují se stálé a přechodné. Stálé svou barvou odpovídají vzoru v příloze vyhlášky.
Přechodné vodorovné dopravní značky vyjadřující čáry nebo šipky nebo označující přechody pro chodce nebo jízdní pruhy pro cyklisty jsou vyznačeny žlutou nebo oranžovou barvou. Dočasná neplatnost vodorovných dopravních značek se vyznačuje přeškrtnutím žlutými souvislými čarami.

Provádíme všechny typy vodorovného dopravního značení vč. symbolů, nápisů na vozovce, pásků pro nevidomé a zvýraznění přechodů ve 3D. Pokládáme dopravní značení barvou, ale i strukturálním plastem.

 

Vaše osobní údaje odeslané tímto formulářem budou sloužit pouze k řešení Vašeho požadavku. Zásady se zpracováním osobních údajů zde: Ochrana osobních údajů